Zielono mi, czyli wycieczka na Mazury!

140626920093272700Mazury kilka lat temu zostały nominowane do walki o tytuł cudu natury. I chociaż tego wyróżnienia finalnie nie zdobyły, niejeden turysta odwiedzający ten region Polski może je bez wahania tak określać.

 

 

Dlaczego Mazury są tak lubiane?

Mazury jest to nazwa krainy historyczno-geograficznej, leżącej w Polsce północno-wschodniej, obejmującej Pojezierze Mazurskie. Urozmaicona rzeźba tego regionu, pozwala zachwycać się jego widokami bez znudzenia. Nie można nie docenić jezior polodowcowych znajdujących się w tej krainie, zajmują bowiem one, aż 7 % powierzchni całego regionu. Daje nam to 2,7 tys. jezior. Oprócz jezior, na Mazurach możemy docenić leśne powierzchnie, bowiem 30 % regionu to zalesione tereny posiadające rozmaitą szatę roślinną, jak również swój świat zwierzęcy. Lasy są siedliskiem żubra, łosia, bobra, jelenia, sarny, dzika i zająca. Występują tu także lisy, wilki, rysie, kuny leśne, borsuki, a nawet nietoperze. Wspomnień warto również o bogatym świecie ptaków – z pewnością niejeden ornitolog znalazłby dla siebie obiekty obserwacji.

Co można robić na Mazurach?

Oprócz niepowtarzalnego krajobrazu Mazury mogą zaproponować coś więcej. Teren ten bowiem, jest idealnym miejscem na aktywny wypoczynek w sposób nieodstępny w innych regionach Polski. Poleca się tutaj skorzystać z takiego wypoczynku jak: windsurfing, kitesurfing, wakeboard, ale także z prostszych, lecz nie mniej atrakcyjnych zajęć typu wyprawy kajakiem, wycieczki po jeziorze na rowerach wodnych, czy też zwiedzanie lasów i zielonych terenów korzystając z rowerów trekingowe.

Region atrakcyjny dla rodzin

Bez względu na to, czy postanowimy podróżować samodzielnie, razem z dziećmi, czy też ze znajomymi możemy mieć pewność, że Mazury będą dobrym przystankiem w wyprawie. Miejsce te zapewnia bowiem kompleksowy wypoczynek. Jeśli mamy ochotę delektować się spokojem, angażując w to łono natury, wtedy oczywiste jest, że na Mazurach odnajdziemy się najlepiej. Jeśli jednak planujemy zapewnić dobre atrakcje naszym dzieciom, przy czym sami chcielibyśmy odpocząć, to obie te potrzeby możemy połączyć korzystając z ofert hoteli, które przygotowane są na taką ewentualność. Miłośnikom sportu Mazury proponują siatkę plażową, która pozwala się delektować Słońcem i cieszyć zabawą wspólnie z rodziną. Osobom, które chciałyby poczuć wiatr we włosach zawsze można zaproponować rejs jachtem, który jest również atrakcyjny, zarówno dla dorosłych, jak i małych turystów.

Wypoczynek w Polsce jest coraz częściej preferowany przez turystów. Można w ten sposób nie tylko zaoszczędzić, ale także lepiej poznać miejsce, w którym żyjemy na co dzień. Błędem byłoby nie poznać Krainy Wielkich Jezior, która jako jedyna znalazła się w finale plebiscytu „7 nowych cudów natury” i została doceniona na całym świecie. Nic więc dziwnego, że z roku na rok, w naszym regionie rejestruje się coraz więcej urlopowiczów.

Ewa Kopciewska
Hotel Masuria zachęca wszystkich do odpoczynku na Mazurach, bo to prawdziwy Cud Natury.